top of page
AŠ IR MANO KATĖ (ME AND MY CAT) aliejus, drobė 50 x 70 cm.jpg

Aš ir mano katė / My Cat And I
oil on canvas, 50 x 70 cm / aliejus, drobė 50 x 70 cm

Kiekvienas žmogus yra menininkas, bet tik menininkas tai žino. Visiškai tam pritariu. Negana to, stengiuosi įkvėpti šį suvokimą tiems, kurie yra šalia manęs. Tarkime, kalbos mokymasis irgi gali būti kūrybinis procesas. Kai žiūrime per tokią prizmę, atsipalaiduojame ir tampame žingeidūs, o tai padeda mokytis ir geriau jaustis. 

Piešiu ir rašau (pasakas, eiles, istorijas) nuo vaikystės. Tapyti mokiausi pas dailininką Olegą Karavajevą. Iš jo perėmiau meilę impresionizmui ir drąsą reikštis spalvomis. 

2007 m. parašiau knygą "Aš ir mano katė", daviau perskaityti keliems autoritetams (Aleksandrui Žarskui, kurio paskaitas lankėme su mama, autorei Audronei Ilgevičienei, šeimos draugei poetei Gabijai Bulanavičiūtei). Gavusi patvirtinimą, kad knyga verta dėmesio ir mamos finansinę paramą, knygą išleidau per Mijalbos leidyklą. Šiuo metu knygos prekyboje jau nėra, bet galima užsisakyti el. paštu tutorneringa@gmail.com. Siunčiu paštu arba paštomatu, kaina 5 Eur. + siuntimas. Gausite su autorės parašu ir palinkėjimu!

DU PASAULIAI (TWO WORLDS) aliejus, drobė 60 x 90 cm.jpg

Du pasauliai / Two Worlds
oil on canvas, 60 x 60 cm / aliejus, drobė 60 x 60 cm

MOČIUTĖS SODAS (GRANDMA'S GARDEN) aliejus, drobė 70 x 100 cm.jpg

Močiutės sodas / Grandma's Garden
aliejus, drobė 60 x 90 cm / oil on canvas 60 x 90 cm

NAMO (ON THE WAY HOME) aliejus, drobė 60 x 90 cm.jpg

Namo / On My Way Home
aliejus, drobė 60 x 80 cm / oil on canvas 60 x 80 cm

NAUJASIS AMŽIUS (THE NEW AGE) aliejus, drobė 60 x 90 cm.jpg

Naujasis amžius / The New Age
aliejus, drobė 60 x 90 cm / oil on canvas 60 x 90 cm

Kaip jau pastebėjote, mano paveiksluose vyrauja ryškios spalvos. Tai iš dalies lemia mano asmenybė, iš dalies - įkvėpimo šaltinis. Siužetai, nugulantys į mano piešinius ir drobes, atkeliauja iš kitų pasaulių - sapnų, vizijų, reginių. 

Paveikslas ''Aš ir mano katė" puikuojasi ant mano knygos viršelio. Aš labai myliu kates ir rašydama knygą tikrai turėjau kačiuką, bet katė taip pat yra sielos simbolis. Paveiksle matome dvi kates, viena jų nusisukusi ir žvelgia į mėnulį - pasąmonę. Kita jų - racionalioji ''katė'', atsigręžusi į materiją, žiūrovą, apčiuopiamą tikrovę. Taigi knyga yra dialogas tarp proto ir sielos bei iliustruoja kelionę į save. Kelionės (asmenybės virsmo) taškai yra pasakos. Kiekviena pasaka turi savo paveikslą, kurių knygoje nėra (ten rasite mano pieštas mandalas). Kelias namo yra iš paskutinės knygos pasakos apie Tylutėlę ir akmenį Matą. Tai yra grįžimas į save, ir taip atvaizdavau vidinį savo sielos sodą.  

Drobė ''Močiutės sodas'' tikrai yra mano močiutės sodas iš sapnų. Močiutė Domicelė turėjo darželį ir sodą, kur dažnai leidau vaikystės dienas. Močiutė buvo nepaprastai dosnios, atviros širdies ir pasižymėjo trykštančiu gyvenimo džiaugsmu - tikriausiai iš jos nejučia išmokau šokti sau viena ir tuo mėgautis. Ryšį su išėjusiais jaučiu ir dažnai su jais susitinku, bendrauju sapnuose. Tulpės iš mano sapno, augančios močiutės sode, buvo tokios linksmos, kad negalėjau suturėti jų ir ištapiau ant drobės. 

Svarbų posūkį mano gyvenime atspindi paveikslas ''Naujasis amžius''. Susapnavau neapsakomo grožio žydrą mėnulį. Paveiksle jį laiko moteris, saugoma vilko. Nutapiusi paveikslą po kelių savaičių antikvariniame knygyne aptikau knygą Meilės erdvė. Tai buvo pirmoji iš mano perskaitytų knygų apie Sibiro žiniuonę Anastasiją. Knygos mus su vyru įkvėpė ieškoti vietos įsikurti gamtoje ir bendruomenėje. Taip ir padarėme, ir jau septinti metai gyvename savo žemėje, savo giminės sodyboje. 

bottom of page