top of page
  • Writer's pictureNeringa Teišerskienė

Kaip pasakyti komplimentą angliškai?

Atnaujinta: 2022-05-08

Neringa Jagelavičiūtė-Teišerskienė, kalbų suaugusiems mokytoja


Gyvenime būna situacijų, kai esame dėkingi, susižavėję, laimingi. Ar bendrautume su šeimos nariais, ar su draugais, ar kolegomis darbe - kartais tikrai pritrūksta žodžių padėkai ar džiaugsmui išreikšti . Tai gali būti iššūkis net kalbant gimtąja kalba. Ką jau kalbėti apie bendravimą su užsieniečiais! Tokioms situacijoms galima pasiruošti iš anksto. Šįkart aptarsiu pagrindines situacijas ir galimas angliškas komplimentų frazes kiekvienai iš jų.


Kiek kartų sulaikėte save, nors norėjote išsakyti teigiamą nuomonę apie žmogų, jo atliktą darbą, renginį? Nedrįstame to padaryti, o gaila - galėtume praturtinti ar nušviesti kieno nors dieną. Būdama ekstravertė, esu linkusi išsakyti savo nuomonę. Natūraliai to mokau ir studentus. Tai - neatsiejama mano kursų ir individualių pamokų dalis. Tikiu, kad nuoširdus teigiamas žodis ar frazė stiprina santykius ir džiugina abi puses - tiek tą, kuris giria, tiek tą, kuris šių pagyrų nusipelnė. Taigi pažvelkime į pagrindines situacijas, kada gali prireikti komplimentų ir ką tokiu atveju galėtume pasakyti.


Šeima, romantiniai santykiaiČia aptarsime tris variantus: kaip pagirti išvaizdą, asmenybę ir patį ryšį.


Išvaizda, išorė


Paprasčiausias komplimentas išvaizdai pagirti - šiandien nuostabiai atrodai: You look great today.


Jei žmogus dėvi jam tinkantį rūbą ar spalvą, galite drąsiai pasakyti: That looks good on you. (Tai tau labai tinka).


Gali būti, kad žavitės mylimo žmogaus stiliumi. Tuomet nedvejodami pasakykite: I like your style.


Nuoširdi šypsena užkrečia. Būtent taip ir galime pasakyti angliškai: Your smile is contagious. (/kənˈteɪ.dʒəs/)


Kartais pastebime ne išvaizdą, o malonų žmogaus balsą. Tokiu atveju galime pagirti būtent tai: You have a lovely voice. (Tavo labai gražus balsas).


Jei labiau atkreipiame dėmesį į artimo žmogaus mielą kvapą ar tiesiog norime pagirti kvepalus, galime pasakyti: You smell like heaven. (Tu kvepi nuostabiai).


Šeimos narius, ypač - vaikus, galime pagirti už mielumą ir žavesį, palygindami juos su... vabalo ausimi! You're as cute as a bug's ear. Ši frazė buvo panaudota net garsiajame Simpsonų seriale žr čia. "Bug" yra malonybinis žodelis, kuriuo vadinami vaikai, ypač - mergaitės - tai pastebėjau žiūrėdama amerikiečių serialą This Is Us.


Asmenybė

Jei žavimės mylimo žmogaus sumanumu, tiktų pasakyti: You’re the smartest girl/guy I ever dated (Tu esi protingiausia mergina / vaikinas, su kokiu teko susitikinėti).


Kai norime pabrėžti, kad žmogus turi auksinę širdį, taip ir sakome: You have a heart of gold.


Jei žmogus moka mus prajuokinti, pagirkime humoro jausmą: You have a great sense of humor.


Tais atvejais, kai norime pagirti už dėmesingumą, rūpestingumą, galime pasakyti: You're so thoughtful. (/ˈθɔːt.fəl/)


Santykis

Kartais komplimentai gali būti netiesioginiai. Pavadinau juos komplimentais santykiui apibūdinti.

Tarkime, I wish I had met you sooner (O, kad būčiau sutikęs/sutikusi tave anksčiau!) puikiai atspindi džiaugsmą ir norą būti kartu, ir netgi tai, kaip stipriai vertinate laiką drauge. Dar vienas komplimentas apie laiką: I love spending time with you (Su tavimi taip gera).


Žmonės daro mums įtaką. Mylintys žmonės - ypač. Nedvejodami padėkokime jiems už tai. Pavyzdžiui: You make me a better person. (Dėl tavęs noriu būti geresnis, geresnė). You make me feel loved (Jaučiuosi tokia mylima, mylimas). Na, o jeigu tiesiog jaučiamės palaiminti su savo žmogumi, puikiai tiks: You are a blessing.


DraugaiDraugai mus palaiko, išklauso, pralinksmina. Raskime progų už visa tai padėkoti.


Aš džiaugiuosi, kad esi mano draugas: I’m glad you’re my friend. Dar vienas, poetiškesnis komplimento variantas - dėkoju dangui, kad mus sujungė: I thank the stars for bringing us closer.


Kai jaučiamės dėkingi už išklausymą, pasakykime: I love how you patiently listen to me. arba: I can’t thank you enough for understanding me. (Negaliu apsakyti, kokia dėkinga / koks dėkingas esu, kad supranti mane).


Kartais draugai ne tik išklauso, bet ir ištveria mūsų nuotaikų svyravimus. Puikus būdas padėkoti už tai: Thanks for dealing with my mood swings.


Jei šalia draugo visada gera, pagrikime už tai: You always send out loving vibes. (Tu skleidi meilę).


Draugai kartais pataria, ir pataria nuoširdžiai. Jei tai išmintingas patarimas, padėkokime už palaikymą ir išmintį: I appreciate your valuable advice.


Na, o kartais kūno kalba pasako daugiau nei žodžiai. Norime atsidėkoti apsikabinimu? Įžangai pasakykime: You deserve a hug right now.


Kolegos, darbuotojaiIšradingą bendradarbį ar bendradarbę pagirkime už įdomias idėjas: You always come up with interesting ideas.


Jei kolegos ar darbuotojai padirbėjo iš peties, pastebėkime tai: You worked very hard on this. Galime pridurti, kad didžiuojamės jų pasiekimais: I am so proud of your achievements.


Kai kurie žmonės yra komandos siela. O gal tiesiog norime pasakyti, kokie svarbūs jie yra komandai. Tuomet puikiai tiks: You are an indispensable part of the team.


Darbštumą, efektyvumą, atsidavimą galime pagirti tokiomis frazėmis: You are really good at what you do. Arba: You are a dedicated employee. Arba: Your hard work speaks for itself.


Kiekviename kolektyve atsiras iniciatorius. Tokį žmogų galime pagirti fraze: We’re proud that we have someone like you who takes the initiative.


Jei norime pagirti už konkretų projektą, prie kurio žmogus tikrai daug prisidėjo: You put a lot of effort into that project. Well done!


Na, o jei įmonė išgyveno sudėtingą laikotarpį, o jūsų darbuotojai parodė puikią ištvermę ir nuovoką, jų ausį ir širdį pamalonins: Things have been crazy at work, but you took care of business with no complaints. Bravo! (/ˌbrɑːˈvəʊ/)


Kaip padėkoti už pagyrimąKomplimentai - paradoksali tema. Viena vertus, norime būti pagirti, pastebėti ir įvertinti. Kita vertus, gavę pagyrimą dažnai susikukliname. Kaip reaguoti, kad neatrodytume išpuikę? Ir - dar svarbiau - kaip "perlipti" savo kuklumą ir nenumenkinti tik ką gauto komplimento? Štai keli variantai.


Yra du paprasti būdai, kaip padėkoti už pagyrimą. Thank you for saying that. (Ačiū už (šiltus) žodžius. ir I appreciate that. (Dėkinga(s)).


Jei kompliemntą išgirstame tikrai pelnytai ir išgyvename sunkų laikotarpį, galime padėkoti taip: I needed to hear that. (Man reikėjo tai išgirsti, man labai trūko šių žodžių).


Jei gautas komplimentas šiek tiek išmušė iš vėžių, nebijokime to parodyti: Why, thank you! (Oi, ačiū!).


Na, o jei dvejojame, galime pradėti klausimu: Do you really think so?, bet nepamirškime pridėti: Thank you. (Ačiū)


Kartais komplimentą tenka perduoti kitam žmogui, tarkime, artimajam ar kolegai. Tokiu atveju tiktų pasakyti: He/she'll be happy to hear that.


Na, o dabar kviečiu peržvelgti straipsnį dar kartą ir išsirašyti 5 labiausiai patikusius komplimentus ir 3 labiausiai patikusias padėkos frazes. Išmokite mintinai, ir kitą kartą nereikės sukti galvos ar rausti, kad nežinote, ką pasakyti ar atsakyti.


Norėčiau pasidalinti vaizdo įrašu, kaip komplimentai veikia tikrovėje. Tikiuosi, tai paskatins laisviau reikšti jausmus angliškai, atneš daugiau džiaugsmo ir įkvėps mokytis naujų dalykų! ŽiūrėtiBendraudami profesinėje aplinkoje dažnai vengiame emocijų, o be reikalo. Emocijos - ne baubas, o išmokę konstruktyviai jas reikšti angliškai laimėsime darnesnius santykius ir profesinę sėkmę.


Daugiau informacijos: tutorneringa@gmail.com
Iliustracijos: unsplash.com9 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
Post: Blog2_Post
bottom of page