top of page
DSC_0738.jpg

Labas,

Esu Neringa, kalbų, iškalbos ir pasitikėjimo gidė. Kokią svajonę turi dėl kalbos ar karjeros?

 

Jei šiuo metu ieškai originalių sprendimų mokytis ir pažinti save, mums pakeliui! 

Anglų kalba mane lydi nuo septynerių metų. Ją studijavau ir universitete, kryptingai pasirinkusi anglų filologijos studijas. Dėstymo patirties suaugusiems trimis kalbomis (anglų ir prancūzų lietuviams bei anglakalbiams, lietuvių - užsieniečiams) įgijau kalbos ir kultūros institute Lingua Lituanica, o nuo 2021 m. dirbu tik su "savo" studentais individualiai ir grupėse. Man ypač svarbi saviraiškos laisvė, galimybė kurti asmenišką, šiltą ryšį su studentais, planuoti savo laiką ir pačiai rinktis mokymo metodikas bei temas. 

Kartais manęs klausia: Kokia jūsų mokymo metodika? Atsakymas: lanksti, inovatyvi, kūrybinė

Lanksti, nes visada atsižvelgiu į konkretaus studento poreikius.

Inovatyvi, nes temų spektras platus ir apima naujausias žinias psichologijos, lyderystės, mokslo, kultūros srityse.

Kūrybinė, nes įtraukia studentą į mokymosi procesą ir taip efektyvina augimą. 

Nuo keturiolikos metų studijuoju žmogaus psichologiją, šia tema esu išvertusi ne vieną knygą iš anglų kalbos. Mano pirmoji knyga "Aš ir mano katė" irgi yra apie tai - kelionę į save. Žmogaus potencialo tema vyrauja ir mano paveiksluose.

 

Šią jaudinančią temą integravau ir anglų kalbos mokymus. Savo kurtoje medžiagoje kviečiu atrasti save ir pasaulį naujais rakursais. Vienas kursas yra ypatingas - tai Inspiring Women klubai moterims anglų kalba, kur vyksta mokymasis pakopomis, užtikrinant laipsnišką anglų kalbos įsisavinimą. 

Jei reikėtų apibūdinti save trimis žodžiais, tai būtų saulė, džiaugsmas ir įkvėpimas. O ar savo raktinius asmenybės žodžius žinai Tu?

Susisiekime

Norėtumėte daugiau sužinoti apie anglų kalbos mokymus, saviugdos grupes ar individualias sesijas? 

No procrastination - jokių atidėliojimų!

+370 650 77972

"Taip įtraukia, kad tą valandą viską aplink pamirštu, visi rūpesčiai ir darbai nutolsta!  Pasikraunu geros energijos ir emocijų. Po pamokos visada užplūsta puiki nuotaika, pasitikėjimas savimi, visą dieną mąstau  angliškai. Ačiū!"

Daiva, odontologė

''Paskaitos gerai suplanuotos, šiltas ir korektiškas bendravimas, skiriamas dėmesys kiekvienam dalyviui.''

Rolandas,

valstybės tarnautojas

"Nuostabi kalbos gidė.

Su Neringa norisi keliauti kuo toliau ir kuo ilgiau. Nuoširdus ačiū už vedimą po anglų kalbos dar neatrastus slėpinius."

Rūta, pedagogė

"Labai norėčiau rekomenduoti mokytojos Neringos kalbų kursus žmonėms, kurie jaučia baimę bendrauti svetima kalba arba yra įsitikinę, kad jiems yra sunku mokytis kalbų.''

Jolita

DSC_0708.jpg

Kodėl verta rinktis nuotolinius mokymus?

Tarp lemtingų elementų būtina paminėti:

1. Nuotoliniai mokymai efektyviai mažina laiko, logistikos, išteklių išlaidas.

2. Dėl jau išvardytų priežasčių pirmajame punkte tai yra eco-conscious būdas mokytis.

3. Mokydamas internetu, mokytojas privalo nuolat stiprinti savo kompetencijas, nes kitaip jo pamokos tiesiog bus nuobodžios, ir galiausiai neliks norinčių mokytis. 

4. Online mokymai neišvengiamai reikalauja daugiau įdirbio. Pažįstu ne vieną kolegą, kurie vos pasitaikius progai grįžti prie įprastinio mokymo gyvai iškart taip ir padarė. Nes mokyti online YRA sunkiau, bet ir žymiai įdomiau!

5. To pasekoje gaunate kokybiškesnį, koncentruotą, mažiau "pilstymo iš tuščio į kiaurą" mokymą. 

 

Asmeninė patirtis

Galiu prisipažinti, kad niekada nebuvau tokio mokymų pobūdžio gerbėja. Bet vieną dieną atėjus karantinui, su esamais studentais teko kraustytis į  virtualią erdvę. Buvo labai baisu dėl dviejų dalykų. Pirma, maniau, kad bus sunku įvaldyti visus techninius niuansus. Antra, mano išankstiniu įsitikinimu, virtualus bendravimas neprilygo gyvai fizinei komunikacijai. Pasirodo, nei viena, nei antra nebuvo tiesa. 

Kaip manote, kiek laiko man prireikė, kad persijungčiau iš vieno režimo į naująjį? Apytiksliai poros savaičių.

Pagrindiniai dalykai, kuriuos supratau iš karto:

1. Studentui svarbu užtikrinti mokymosi proceso dinamiškumą ir dar patrauklesnę mokomąją medžiagą. Tai buvo pirmoji užduotis, ir aš ėmiausi papildomai kurti įvairius viuzalinius paruoštukus sesijoms online, taip pat integruoti online elementus (pvz, Quizlet) į savo mokymų metodiką.  

2. Mokytojai labai svarbu įdėti dar daugiau energijos į žodinę ir neverbalinę komunikaciją. Jei auditorijoje gali pasitelkti visą kūną, kompiuterio ekrane lieka "portretas", taigi ypač svarbus tampa balso tembras, veido mimikos, akių kontaktas, kryptingi rankų gestai, o paraleliai - studento ar grupės studentų kūno kalbos skaitymo įgūdžiai, team building įgūdžiai grupinių kursų metu, lyderystės-koučingo įgūdžiai asmeninėse sesijose.

3.Online mokymai keičia mokymo paslaugos koncepciją. Nors aš tai praktikavau ir dėstydama gyvai, neįsivaizduoju, kaip nuotolinį studentą gali ''paleisti'' be elektroninio laiško su visomis naudingomis nuorodomis ir mokomąja medžiaga iki kito karto. Mes visi gyvename skuboje ir esame linkę pamiršti informaciją. Mano kaip mokytojos pareiga yra užtikrinti, kad turėsite visą reikiamą info savo pašto dėžutėje ir galėsite ją rasti bet kuriuo metu pagal datą.  

4.Visi šie iššūkiai manęs neišgąsdino, nes asmenybės psichologija, autoriniai kursai (dėstau tik iš savo rengtos medžiagos) ir visuminė mokymo paslauga, į kurią įeina ne tik realus mokymų laikas, bet ir visos būtinos gairės nuo mokymų pradžios buvo mano kertiniai akmenys. Visa, ką turėjau padaryti - tiesiog gilinti įdirbį ir tobulėti! 

Jeigu dar nebandėte nuotolinių mokymų, visada suteikiu studentui galimybę išbandyti trumpąjį online susitikimą. Tiesiog "įmeskite" šią žinutę į mano el. paštą tutorneringa@gmail.com: "Norėčiau pradėti mokytis online, domina trumpasis online susitikimas" 

Galite ir skambinti telefonu +37065077972

DSC_0934.jpg
bottom of page